cs_CZ

Tipy na výlety

Pro klienty, kteří si chtějí svůj wellness pobyt spojit s prohlídkou Prahy, je zámecký hotel Chateau St.Havel vynikajícím místem k ubytování. 
 
Tipy na výlety
 

Vyšehrad 5km
Vyšehrad se rozkládá na skále nad pravým břehem Vltavy. Vyšehrad je pro českou historii velmi významný a váže se k němu spoustu pověstí z počátků dějin našeho státu. Právě z hradeb Vyšehradu prý kdysi skočil vězněný Horymír na svém koni Šemíkovi do Vltavy a vyhnul se tak jisté smrti. Šemík při odvážném kousku zahynul a je pochován v Neumětelích, kde dodnes stojí jeho hrobka nad kamenem ve tvaru koňské hlavy.

 

Historické centrum Prahy 8km

  • Karlův most
  • Pražský hrad
  • Zlatá ulička
  • Národní divadlo
  • Staroměstské náměstí
  • Václavské náměstí
  • Národní muzeum

 

Petřínská rozhledna 9km
Petřínská rozhledna se nachází na Malé straně na kopci Petřín a se svou výškou 63,5m nabízí kouzelný výhled nejen na celou Prahu, ale při dobrém počasí i na masiv Krkonoš nebo bájnou horu Říp.

 

ZOO Praha 14km
Pražská zoologická zahrada ukazuje na ploše 60 hektarů přibližně 4800 zvířat v téměř 700 druzích. Pražská zoo patří mezi nejhezčí zoologické zahrady na světě, o čem svědčí fakt, že byla v roce 2007 vyhlášena prestižním časopisem Forbes Traveler jako 7. nejlepší ZOO na světě. Zoologická zahrada Praha se se svou návštěvností přes milión lidí ročně dlouhodobě řadí mezi 3 nejnavštěvovanější turistické cíle v ČR.


Trojský zámek a vinice Svaté Kláry 14km
Barokní zámek Troja se nachází na pravém břehu řeky Vltavy v bezprostřední blízkosti pražské zoologické zahrady. Trojský zámek je obklopen rozsáhlými zahradami s ovocnými a okrasnými stromy, přírodní bludiště, okrasné fontány terakotové vázy a busty imperátorů. Na svazích nad zámkem se rozkládá vinice s kaplí Svaté Kláry.
 

Botanická zahrada 14km
V bezprostřední blízkosti pražské zoologické zahrady se rozkládá další z oblíbených turistických cílů - Botanická zahrada hlavního města Prahy. Mezi nejznámější expozice patří tropický skleník Fata Morgana, Japonská zahrada a vinice Svaté Kláry.


Divoká Šárka 15km
Přírodní rezervace Divoká Šárka se rozkládá na skalnatých úbočích Šáreckého potoka a na stepích v okolí, které přechází v souvislý les. Divoká Šárka patří mezi nejrozsáhlejší pražské parky a pro její botanický, zoologický a geologický význam byla vyhlášena historicky první přírodní památkou na území hlavního města.

 

Karlštejn 29km
Karlštejn je významnou národní kulturní památkou a patří mezi nejnavštěvovanější hrady u nás. Původně byl budován pro soukromé účely panovníka Karla IV., později se začal rozrůstat o části určené k uložení a ochraně říšských korunovačních klenotů a svatých ostatků. Samotný Karlštejn leží na skalním ostrohu nad stejnojmennou obcí a skládá se z několika opevněných staveb. Okolí je obklopeno vinicemi a hustými listnatými lesy.Svatý Jan po Skalou 31km
Obec Svatý Jan pod Skalou patří mezi nejzajímavější turistické cíle v Českém Krasu. Pozornosti návštěvníků se těší již od 15.století a to hlavně díky tradici Svatojánských poutí. Svatý Jan pod Skalou odjakživa působí na návštěvníky majestátným dojmem a podmaňuje si je svým kouzlem. Snad právě toto "Genius loci" bylo podnětem ke zřízení první a nejstarší značené turistické cesty v Čechách a to cesty Vojty Náprstka z Berouna přes Sv. Jan pod Skalou do Karlštejna.Koněpruské jeskyně 40km
Koněpruské jeskyně leží uvnitř návrší Zatý Kůň v chráněné krajinné oblasti Český Kras. Koněpruské jeskyně jsou přístupné od 1. dubna do 31. října. Délka prohlídkové trasy činí 610 metrů. Jeskynní prostory jsou velké, proto se vstupu nemusí obávat ani lidé trpící klaustrofobií. V jeskyni je velký počet schodů (celkem téměř 500), vstup se proto nedoporučuje lidem ve špatném zdravotním stavu.Křivoklát 54km
Gotický hrad Křivoklát patří mezi nejstarší a nejvýznamnější středověké hrady českých knížat a králů. V roce 2010 uplynulo přesně 900 let od první písemné zmínce o hrau Křivoklátu. Původní dřevěné hradiště nechal na ostrohu nad rakovnickým potokem zbudovat jeden z přemyslovských knížat. Lovecký hrad tehdy sloužil coby útočiště k radovánkám a lovu. Věhlas však místo získalo až po rozsáhlé kamenné přestavbě. Poté, co ji Přemysl Otakar II. dokončil, stal se Křivoklát reprezentačním sídlem českých králů.

 

Provozovatel webu infinitpobyty.cz, se sídlem Praha 7, Holešovice, Jablonského 639/4, IČ: 27904989, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.
Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.