cs_CZ

Tipy na výlety

Wellness pobyt neznamená jen komfortní ubytování a návštěvu wellness centra, ale také možnost uvolnit se například při procházkách nebo návštěvách zajímavých míst v okolí. V blízkosti hotelu naleznete vždy dostatek atraktivních míst, kterými si můžete Váš wellness pobyt zpestřit.

 

Tipy na výlety

Vila Tugendhat 3km


Funkcionalistická vila Tugendhat patří od roku 2001 na Seznam světového dědictví UNESCO. Samotná vila je dílem proslulého německého architekta Miese van der Rohe a je považována za stavbu, která určila novou tvář moderního bydlení. V letech 2010 až 2012 prošla vila kompletní rekonstrukcí, která stála celkem 156 miliónů Kč.

 

Historické centrum Brna 7km

 

  • Hrad Špilberk
  • Petrov a další brněnské kostely
  • Brněnské podzemí
  • Kapucínská hrobka
  • Kamenná kolonie

 

Brněnská přehrada 12km


Brněnská přehrada patří k nejoblíbenějším turistickým cílům v Brně. Po obou stranách ji obklopují rozsáhlé lesy a nabízí tak příležitost nejen ke koupání, ale i k turistice, cykloturistice a houbaření.


ZOO Brno 12km


ZOO Brno se nachází na Mniší hoře a zabírá plochu 65 hektarů. Návštěvníci zde mohou obdivovat téměř 800 zvířat v 210 druzích. Zoologická zahrada se specializuje na chov zvířat z oblasti Evropy, Severní Ameriky a Severní Asie.


Hrad Veveří 21km


Hrad Veveří patří k nejstarším hradním komplexům v České republice. Pole pověstí se v hradním areálu nachází poklad templářů obsahující 12 stříbrných soch apoštolů, pocházejících původně z kořisti přinesené do českých zemí knížetem Břetislavem I. z tažení do Polska. Nejhezčí výhledy na hrad Veveří se návštěvníkům nabízí z paluby výletních parníků proplouvajícíh pod hradem.


Moravský Kras 30km


Moravský Kras je největší krasová oblast s nejširším spektrem krasových jevů v České republice. K nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Moravském Krasu patří propast Macocha, Punkevní, Sloupsko-Šošůvské a Kateřinské jeskyně, jeskyně Balcarka a Výpustek. K nejvýznamnějším nepřístupným jeskyním patří Amatérské jeskyně, Rudické propadání a Býčí Skála.


Hrad Pernštejn 41km


Hrad Pernštejn patří k nejvýznamnějším Moravským hradům. Od roku 1995 je národní kulturní památkou. Hrad Pernštejn je zajímavý svým složitým stavebním vývojem a proměnou středověkého hradu v barokní moravskou zemskou pevnost, ceněné jsou také architektonické detaily a sochařská i malířská výzdoba. Hradu se také někdy říká „mramorový“ pro hojné využití místního nedvědického mramoru při jeho stavbě.


Lednicko-Valtický areál 58km


Lednicko-Valtický areál je krajinná oblast, která byla v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů zformována do podoby přírodního parku. V roce 1996 byl areál zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V oblasti se nacházejí 2 hlavní zámky - Lednice a Valtice a v jejich okolí jsou umístěny další drobné stavby jako například Janův Hrad, Apollonův chrám, Belvedér, Minaret, Maurská vodárna a Dianin chrám.

 

Provozovatel webu infinitpobyty.cz, se sídlem Praha 7, Holešovice, Jablonského 639/4, IČ: 27904989, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.
Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.